Emma Lennartsson

Du kan ställa klockan efter Emma. Hon är professionell, punktlig och noggrann. En stor tillgång för alla! På planen gäller detsamma med sin höga lägstanivå och arbetskapacitet. Emma är en tvåvägsspelare med funktionell teknik och bra passningsspel.

PositionMittfältare
Född1991/04/23
NationalitetSverige
Landskamper-
Längd172
Vikt64
ModerklubbNorsholms IF
Andra klubbarKimstad GoIF, Saltängens BK, IFK Norrköping
Kom till LFC2013

Personlig statistik

SerieMATSTAINBUTBVARUTVMÅLSPMSTMFRMHÖMNIMPASPOÄ
Damallsvenskan 201886200000000011
LFC, Damallsvenskan 20171917240011000023
LFC, Svenska Cupen omg. 1-3, damer 20171100000-0-----
LFC, Svenska Cupen, Grupp 1 20173210000-0-----
LFC, Svenska Cupen, Slutspel 20171010000-0-----
LFC, Damallsvenskan 2016168840000000011
LFC, Svenska Cupen, damer 20164310000-0-----
LFC, Damallsvenskan 2015168860011000034
LFC, Svenska Cupen, damer 20154310000-0-----
LFC, Damallsvenskan 20141811780044000015
LFC, Svenska Cupen, damer 20145412100-0-----
LFC, Svenska Cupen, damer 20135322002-0-----
MAT = Antal matcher, STA = Matcher från start, INB = Inbytt, UTB = Utbytt, VAR = Varning, UTV = Utvisning, MÅL = Mål, SPM = Spelmål, STM = Straffmål, FRM = Frisparksmål, HÖM = Hörnmål, NIM = Nickmål, PAS = Målgivande passning, POÄ = Poäng.

Spelarstatistik från svenskfotboll.se